2016. június 6., hétfő

Az 5 szeretetnyelv

Ez a bejegyzés ismét egy személyiséget vizsgáló tesztről fog szólni.
A teszt címe szeretetnyelv, aminek nevéből is következtetni lehet, hogy valamiféle emberek közötti kapcsolatot vizsgál.

Az 5 szeretetnyelv egy pszichoterápiai fogalom, amelyet Gary Chapman író, házassági tanácsadó alkotott meg. Szerinte minden személynek megvan a saját szeretetnyelve, és amennyiben két különböző anyanyelvű ember próbál kapcsolatot teremteni, nem biztos, hogy az sikeresen létrejöhet.
Persze meg lehet tanulni egymás szeretetnyelvét, és akkor akár hosszú távon is működőképes lehet a kapcsolat.

Íme az 5 típus:

  • Az elismerő szavak
Annak, aki ezt a nyelvet beszélő, szüksége van arra, hogy megdicsérjék, elismerjék. a dicséret mindennél többet jelent számára. A szavak tehát ebben az esetben többet érnek a cselekedeteknél.

  • A minőségi idő
Akinek a minőségi idő a legfőbb szeretetnyelve, az a rá irányuló figyelem hatására érzi leginkább azt, hogy őt igazán szeretik. Nem csak a beszélgetés lehet minőségi időtöltés, hanem bármilyen közösen eltöltött idő. Hiszen az egész lényege az osztatlan figyelem.

  • Az ajándékok
Az ajándékozás annak szimbóluma, hogy gondolunk a másikra. A szeretet látható jele. Azonban itt fontos megemlíteni, hogy a lényeg nem az anyagiasság, inkább a kedves gesztus. Ebből következik, hogy nem az árcímke határozza meg e nyelv beszélőjének boldogságát.

  • A szívességek
Aki a szívességek nyelvét beszéli, nagyra becsüli a szolgálatkészséget. Szereti, ha segítenek neki akár apró dolgokban is.

  • A testi érintés
Azon személy számára, aki ezt a szeretetnyelvet beszéli, a fizikai jelenlét és az elérhetőség a legfontosabb. A kedves mozdulatok többet mondanak számukra a szavaknál. Egy ölelés, kézfogás, a kar, váll vagy az arc figyelmes megérintése a szeretet vagy törődés kifejezése ennél a típusnál.


A neten böngészve találtam egy oldalt, ahol ingyenesen is ki lehet tölteni a tesztet. Link alább látható.
http://static.kgyt.hu/love.html


Összegezve a témát, szerintem érdekes és elgondolkodtató, hogy eszerint is be lehet sorolni az embereket. Persze itt is azt gondolom, hogy nem érdemes csak ez alapján bekategorizálni valakit, és abban is biztos vagyok, hogy lehetnek bizonyos mértékű átfedések a típusok között.



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése